Soru: E-Mükellef Üzerinden Gönderdiğimiz Maillerde Gönderici Adında Benim Adım Yazıyor (Bu Çok İyi)

Ancak Gönderici Adresi emukellef.com.tr Uzantılı. Neden?

Cevap: Gönderdiğiniz her mailin sorunsuz, hızlı ve gelen kutusuna düşmesi için.

Detaylı olarak açıklayalım;

Mail gönderirken 3 konu çok önem arz etmektedir.

1- Mail gönderimin çok hızlı bir şekilde (anında) mükellefe gitmesi

2- Mailin mutlaka mükellefin mail adresine gitmesi

3- Mükellefin Gelen Kutusuna düşmesi

Toplu maillerde bu üç konunun aynı anda gerçekleşmesi çok büyük bir iştir. Mailleri var olan sunucu üzerinden gönderdiğimizde ya mail gönderiminde sıkıntı yaşanır (aslında mail gitmiş görünür ama gitmeyebilir)  ya mail geç gider yada mail spam bölümüne düşer.

İşte oluşabilecek bu 3 sorunla baş etmek ve gönderdiğiniz her mailin %99,99 hızlı, kesin ve gelen kutusuna düşmesi için, dünyanın en büyük mail servis hizmetini (Amazon SES) kullanıyoruz. Mail servis sistemi normal mailler gibi çalışmaz. Gönderici adı yoktur. Aslında mailler bulut mail sistemi üzerinden gider. Sorun yaşama ihtimaliniz % 0,001'den daha azdır.

Ancak yazılım mail gönderken genel bir sistem üzerinden gittiği için (yazılıma özel bir kod ve adres değil) gönderici adresi diye bir adres bulunmamaktadır. Yani siz sadece sistemde görünmesi için bir adres yazarsınız (emukellef.com.tr uzantılı maila dresi) Aslında böyle bir mail adresi aktif olarak kullanılmamaktadır. 

Aslında oraya maskeleme yöntemi ile sizin mail adresinizi yazdırabiliriz, ancak bunu yaptığımızda mail gerçekten sizin epostanızdan gitmeyeceği için mailin spama düşme ihtimali çok yüksektir.

Kısacası gönderdiğiniz her mail sorunsuz, hızlı ve gelen kutusuna gider. Bunu %99,99 GARANTİ EDİYORUZ. Ancak bunu yaparken her muhasebecinin mail adresini göstermemiz mümkün değildir.

Bu arada size güzel bir haberimiz var;

web sitenizden gönderilen maillere mükellefiniz cevap yazdığında o mail direk sizin mailinize düşer. Yani size göndermiş gibi mail size gelir.

Mailde sadece gönderilen adres emukellef.com.tr yazmaktadır. Gönderici adında sizin adınız sıyadınız yazar ve cevap epostası sizin epostanız olarak tanımlanmıştır. Yani gönderdiğiniz her mailde cevap yazılacaksa o cevap direk size gelecektir.